Skip to content

Team Isla

Digital kreativ studio nära dig

Mathilda1

Mathilda Wernberg

Jobbar mest med: Webbdesign

mathilda@studioisla.se

Amanda_team3

Amanda Englund

Jobbar mest med: Föreläsning och webb

amanda@studioisla.se

tommy1

Tommy Lundgren

Jobbar mest med: Video, ads

tommy@studioisla.se

hannah1

Hannah Börjesson

Jobbar mest med: Content, SoMe

hannah@studioisla.se

Celia_team

Celia Arellano

Jobbar mest med: Grafisk design

celia@studioisla.se

Felicia_team2

Felicia Nordin

Jobbar mest med: Foto, föreläsning

felicia@studioisla.se

figo

Figo

Jobbar mest med: Mood manager

 

Lasse_team

Lasse Englund

Jobbar mest med: Ekonomi & handyman

ekonomi@studioisla.se

yh-undervisning

Vill du bli vår nästa kollega?

Studerar du eller är ute efter ett nytt spännande jobb? 

Studio Islas värdeord

Design

En genomtänkt och tilltalande design är en viktig del i ett varumärke. Därför är allt vi gör skräddarsytt för våra kunder. Vi älskar att inspireras av nya tendenser, färg och form.

Struktur

Vi värderar ordning och har genom åren utvecklat ett organiserat arbetsflöde som säkerställer att våra kundprojekt genomförs smidigt och effektivt.

Nära

Att arbeta nära våra kunder är viktigt för oss. Vi bygger långvariga relationer och lär känna kundens verksamheten på djupet, samt personerna bakom.