Skip to content
angelica-isla

Angelica Sörquist

Jobbar mest med: Webbdesign & Sociala Medier

Började jobba på Studio Isla: 2021

På skrivbordet: Chai Latte

I hörlurarna: Gamla feel good låter & rap

Favorit-app: Pinterest

Språk: Svenska, Engelska, Filipinska

angelica@studioisla.se

celia

Celia
Arellano

Jobbar mest med: Branding & Grafisk Design 

Började jobba på Studio Isla: 2019

På skrivbordet: Skissblock och penna

I hörlurarna: Childish Gambino

Favorit-app: Spotify

Språk: Engelska, Spanska

celia@studioisla.se

Amanda

Amanda Englund

Jobbar mest med: Webbdesign & SEO

Startade Studio Isla: 2018

På skrivbordet: En kopp Pukka

I hörlurarna: Spanska ballader

Favorit-app: Asana, 5 Minute Journal

Språk: Svenska, Engelska, Spanska

amanda@studioisla.se

clara-isla

Clara Bernhardsson

Jobbar mest med: Digital Marknadsföring

Gör sin LIA på Studio Isla: Våren 2021

På skrivbordet: Kopp kaffe med havremjölk

I hörlurarna: R&B, pop & rap

Favorit-app: Instagram

Språk: Svenska, Engelska

clara@studioisla.se

felicia-staff

Felicia Ludwigsson

Jobbar mest med: Foto & Film

Började jobba på Studio Isla: 2019

På skrivbordet: En svart kopp kaffe

I hörlurarna: Lovsång

Favorit-app: Google Calendar

Språk: Svenska, Engelska

felicia@studioisla.se

lasse studio isla

Lasse
Englund

Jobbar mest med: Ekonomi & HR

Började jobba på Studio Isla: 2018

På skrivbordet: En old school papperskalender

I hörlurarna: Elton John & Freddy Mercury

Favorit-app: Svenska sjökort

Språk: Svenska, Engelska, en del latinska språk

ekonomi@studioisla.se